0262 322 25 05 [email protected] Yenişehir Mah. İncirlik Sk. No:1.2.3.4 İzmit / KOCAELİ
Pazatesi - Cumartesi: 9:00 - 18:30

Ailelerimize de eğitim verilmektedir. Psikolog ve öğretmenlerimiz hem bireysel hem de grup olarak aile eğitimi vermektedir.

Rehberlik Araştırma Merkezleri (RAM) Milli Eğitim Bakanlığan bağlı olarak çalışan, öğrencilerin eğitsel ve psikolojik değerlendirmelerinin yapıldığı, özel eğitim ve rehberlik, psikilojik danışmanlık konularında ailelerin ücretsiz destek alabileceği kurumlardır. Rehberlik araştırma merkezleri genellikle her ilçede bir tane bulunmaktadır.

İlçenizdeki Rehberlik Araştırma Merkezinden Destek Eğitim raporu almanız gerekmektedir.

Destek Eğitim Raporu alan öğrencilerin devam ettikleri okuldan kayıtları silinmez, okullarına devam ederler.

Kaynaştırma raporu öğrencinin devam ettiği okulda akranlarıyla bir arada eğitim görmesi için Rehberlik Araştırma Merkezlerince çıkarılan rapordur. Kaynaştırma raporu olan öğrenciler özel gereksinimlerinden dolayı diğer öğrencilere oranla daha esnek koşullarda öğrenim hayatlarına devam ederler.

Rehberlik Araştırm Merkezlerinden alınan Destek Eğitim raporunun geçerlilik süresi genellikle 1 yıldır.

Öğrencinin ihtiyacına (modülüne) uygun bireysel eğitim programı uygulanmaktadır. Grup eğitimleri aynı modüllerde öğrencilerin bir araya getirilmesiyle yapılmaktadır.

Çocuğunuz eğitimdeyken, belirli program dahilinde çocuğunuzu canlı olarak izleyebilirsiniz. Kurumumuz’un bütün birimleri (bina içi ve dışı, bütün odalar) kameralarla izlenmektedir.

Fizyoterapi; hareket bozukluğuna yol açan her türlü yaralanma, hastalık ve yaşlılıkta, ağrı ve fonksiyon bozukluklarında uzman bir hekimin tanısı sonrası fizyoterapiye özgü değerlendirme ve yöntemlerdir.

Özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerine ihtiyaç duyan bireylerin; dil ve konuşma, zihinsel, işitsel, görsel, fiziksel, motor ve duygusal becerilerinin geliştirilmesi için yapılan grup çalışmalarını ifade eder.

Çeşitli nedenlerle bireysel özellikleri ve eğitim yeterlilikleri açısından akranlarından beklenilen düzeyden anlamlı farklılık gösteren bireydir.

Servis hizmetimiz, öğrencilerimize ücretsizdir. Servis araçlarımız, servis hizmetlerine uygun donanıma sahip ve son model araçlardan oluşmaktadır. Servislerimizde servis görevlisi bulunmaktadır.